Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuzní fórum pacientů

Vážení, oslovuji vás, protože předpokládám, že vám není lhostejná úroveň a rozsah poskytované péče ze zdravotního pojištění.

Fyzioterapie, jako nelékařský obor, je tlačen vývojem událostí a některými zájmovými skupinami na slepou kolej...

Fyzioterapeut je schopen svým působením  kladně ovlivnit aktuální zdravotní stav pacienta,  zkrátit pooperační stav a omezit přísun léků, které mohou mít vedlejší účinky na pacienta. 

Fyzioterapie nepřináší žádná vedlejší zdravotní rizika, naopak - zlepšuje kvalitu života.

Fyzioterapie vychází ze spolupráce pacienta a vytváření zdravých návyků aktivního pohybu v běžném životě, které jsou prospěšné pacientovi, ale nevytváří zisk jiným subjektům zapojeným do systému zdravotní péče.

Mám dojem,  že systém je nastavený tak, aby pacient ve finále byl pasivním plátcem léků, kde užívání jedněch vyvolává potřebu užívání dalších, doplňujících (korigujících) následky těch dřívějších. Medikamentozní léčba je preferována i tam, kde stejných nebo lepších výsledků lze dosáhnout fyzioterapií, která je spojena s aktivním zapojením pacienta do terapie.

Fyzioterapie je pro pacienta náročná, nutí ho k aktivnímu přístupu ke svému zdraví a tím je pro něj jednoznačně prospěšná. Nemá vedlejší účinky a nezatěžuje nadbytečně organismus. Umožňuje mu aktivní sociální zapojení mezi lidmi s obdobnými problémy, mezi nimiž není svým zdravotním stavem znevýhodněn.