Jdi na obsah Jdi na menu
 


    Fyzioterapie využívá k léčbě hlavně fyzikální jevy a fyziologické pochody v organismu. Možnosti léčby fyzioterapií jsou široké. Fyzioterapií lze ošetřit hybný systém člověka po jeho přetížení, po úrazech nebo po nemocích. Pohybem a informováním o funkčních pohybových stereotypech lze preventivně působit na fyzickou i psychickou stránku člověka.
    V ČR lze studovat fyzioterapii pouze na vysoké škole. Pro nás je fyzioterapeutická léčba jako dobře napsaná detektivka. Dojít k jádru potíží a vyřešit do budoucna příčiny Vašich bolestí je náš největší úspěch.
     Fyzioterapeuti dokáží hmatem "přečíst" stav Vašich svalů, změnit svalový tonus (napětí ve svalu) různými technikami, ovlivnit mozkovou a svalovou spolupráci.
     Fyzikální terapie zahrnuje elektroléčbu, magnetoterapii, termoterapii, reflexní masáže, ultrazvuk a laser.
   Léčebná tělesná výchova stabilizuje oblast pánve, páteře a hlavy, minimalizuje svalovou nestabilitu a hlavně vyrovnává svalovou nerovnováhu.
    Svalová dysbalance je stav, při němž "svalová nesouhra" působí chaos v koordinaci jednotlivých svalů za průvodních jevů jako jsou bolesti hlavy, zad nebo kloubů. Nejnáročněji se odstraňují tzv. noční bolesti. Probuzení nad ránem  s bolestí v zádech nebo v kloubech je známkou vazivové přetíženosti, při níž svaly z různých příčin nejsou schopny plnit svoji funkci.

Naším cílem je zkvalitnit osobní život klienta.