Jdi na obsah Jdi na menu
 


    Fyzioterapie využívá k léčbě hlavně fyzikální jevy a fyziologické pochody v organismu. Možnosti léčby fyzioterapií jsou široké. Fyzioterapií lze ošetřit hybný systém člověka po jeho statickém přetížení, po úrazech nebo po nemocích. Pohybem a informováním o funkčních pohybových stereotypech lze preventivně působit  na fyzickou stránku a psychiku člověka. V současné době se fyzioterapie aplikuje rovněž i na naše společníky ze světa zvířat.
    V ČR lze studovat fyzioterapii pouze na vysoké škole. Pro nás je fyzioterapeutická léčba jako dobře napsaná detektivka. Dojít k jádru potíží a vyřešit do budoucna příčiny Vašich bolestí je náš největší úspěch.
    Fyzikální rehabilitace zahrnuje elektroléčbu, magnetoterapii, thermoterapii, reflexní masáže a laseroterapii.
    Léčebná tělesná výchova stabilizuje oblast pánve, páteře a hlavy (odborně nazývanou osový systém), minimalizuje svalovou nestabilitu a hlavně vyrovnává svalovou nerovnováhu.
    Svalová nerovnováha (dysbalance) je stav, při němž "svalová nesouhra" působí chaos v koordinaci jednotlivých svalů za průvodních jevů jako jsou bolesti hlavy, zad nebo kloubů. Nejnáročněji se odstraňují tzv. noční bolesti. Probuzení nad ránem  s bolestí v zádech nebo v kloubech je známkou vazivové přetíženosti, při níž svaly z různých příčin nejsou schopny plnit svoji funkci.

Fyzioterapeuti dokáží hmatem "přečíst" stav Vašich svalů, změnit svalový tonus (napětí ve svalu) různými technikami, ovlivnit mozkovou a svalovou spolupráci.

Zkvalitnit osobní život pacienta je klíčový úkol fyzioterapie.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

noční bolest

(Lída Petrová, 5. 6. 2009 8:58)

mám bolesti pravé nohy pouze v noci a probouzí mě to vždy kolem 3hod.ranní. přes den bolí pouze na pohmat.Trvá to již delší dobu asi tři týdny

cvičení

(Dlasková Hana, 20. 4. 2009 6:39)

Dobrý den ,mám zájem o brožuru Cvičte zdravě.Kde se dá sehnat ,jaká je cena ,jsem po CMP a bolí mě páteř záda a celý pohybový aparát.Je mi 48 let.jsem z Chomutovska.